Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

"Światowy Dzień Pluszowego Misia" w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym - zobacz galerię zdjęć

Dnia 23 listopada 2016 roku mali pacjenci przebywający na leczeniu w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy mieli okazję uczestniczyć w imprezie związanej ze Światowym Dniem Pluszowego Misia. Jak wiadomo o zabawki trzeba dbać, ale „pluszak” zajmuje zazwyczaj szczególne miejsce w sercu każdego dziecka. W szpitalu często jest pocieszycielem w trudnych momentach oraz niesie otuchę podczas niezbędnych zabiegów medycznych. W ten wyjątkową środę dzieci miały okazję spotkać się z pluszowym misiem i porozmawiać o swoich „pluszakach”. Nie obyło się także bez zadań do wykonania. Należało do nich układanie puzzli, rysowanie misia bez możliwości zerkania na kartkę, odgadywanie zagadek i taniec z misiem. Dzieci wspaniale bawiły się z misiem i w nagrodę każde z nich dostało on niego drobny upominek ufundowany przez anonimowego darczyńcę.

Światowy Dzień Pluszowego Misia może nie jest jeszcze bardzo popularnym świętem, ale warto o nim pamiętać, przez wzgląd na nasze kochane „pluszaki”. Dzieci były przekonane o ważności tego święta, a ich uśmiechnięte buzie uzmysłowiły nam nauczycielom wartość tego typu imprez.

Opracowała Marta Kozłowska