Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

Onkoolimpiada 2016 - zobacz galerię zdjęć

Onkoolimpiada 2016 r.

Od 18 do 21 sierpnia w obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego na warszawskich Bielanach odbyła się VI Onkoolimpiada. Są to wyjątkowe, jedyne na świecie igrzyska sportowe, w których udział biorą dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi. W potyczkach tych, w tym roku, uczestniczyli podopieczni 15 ośrodków z Polski oraz reprezentacje zagraniczne z Rumunii, Słowacji, Litwy i Ukrainy.

Nasza ekipa z Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 z Bydgoszczy w liczbie 11 uczestników udała się do Warszawy pod opieką 3 nauczycieli szkoły szpitalnej oraz rodziców. Rywalizowali ze swoimi rówieśnikami w wielu dyscyplinach sportowych, takich jak: pływanie, badminton, tenis stołowy, łucznictwo, piłka nożna i lekkoatletyka.

Po trzech dniach ciężkich sportowych zmagań osiągnęliśmy ogromny sukces. Wróciliśmy do Bydgoszczy z 22 medalami. Zdobyliśmy 11 medali złotych, 6 srebrnych i 5 brązowych. Radość była ogromna, ale ważniejsza była satysfakcja z osiągniętego sukcesu i wiara w to, że po tak ciężkiej chorobie można wrócić do pełnej sprawności fizycznej i zdobywać medale. Czas spędzony wśród rówieśników o podobnych problemach zaowocował nowymi znajomościami, które przerodzą się najprawdopodobniej w wielką przyjaźń. Ze smutkiem żegnaliśmy Warszawę, jednak z obietnicą, że za dwa lata spotkamy się ponownie.