Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

Nasza placówka została uhonorowana certyfikatem „Dobrze ZaPROJEKTowanej Szkoły” - zobacz galerię zdjęć

3 października 2016 r. wystartowała VII edycja ogólnopolskiego konkursu „Projekt z klasą”, organizowana przez wydawnictwo Nowa Era. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objęli m.in. Minister Edukacji Narodowej oraz Rektor Uniwersytetu Warszawskiego.

By wziąć udział w konkursie należało zgłosić projekt edukacyjny w terminie od 3 października do 29 listopada 2016 r. zamieszczając jego główne założenia, cele oraz sposób realizacji na stronie www.projektzklasa.pl.

Nasza szkoła wzięła udział w konkursie, zgłaszając projekt matematyczny pt. „Od matematyki do praktyki”. Głównym założeniem projektu jest pokazanie uczniom w atrakcyjny sposób, jak wykorzystuje się zagadnienia matematyczne i fizyczne w życiu codziennym. Projekt łączy teorię z praktyką, odzwierciedla problemy życia codziennego, z jakimi każdy z nich spotyka się, lub będzie spotykał w przyszłości. Uczniowie będą uczestniczyć w lekcjach na szpitalnym korytarzu, na boisku oraz w zajęciach z pytaniem badawczym. Podsumowaniem działalności uczniów będzie samodzielne stworzenie przez nich prezentacji multimedialnych nt. „Z matematyką na wycieczkę”. Prezentacje będą dotyczyły zaplanowania trzydniowej wycieczki klasowej w wybrane miejsce w Polsce. Oprócz kosztorysu każda praca będzie zawierać sformułowane i rozwiązane zadania związane z wykorzystaniem zagadnień matematyczno-fizycznych w praktyce. Celem terapeutycznym projektu będzie odwrócenie uwagi ucznia od przykrych przeżyć związanych z pobytem w szpitalu oraz pomoc w przezwyciężeniu problemów adaptacyjnych poprzez stwarzanie pogodnej i życzliwej atmosfery, aby uczeń zyskał wiarę we własne siły. A także odreagowanie napięć nerwowych i złych przeżyć poprzez czerpanie radości z samodzielnego rozwiązywania zadań i dochodzenia do wniosków. Projekt będzie realizowany w Klinice Psychiatrii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy w terminie 1 marca do 30 kwietnia 2017r.

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć w galerii projektów konkursowych na stronie:

Dzięki udziałowi w konkursie nasza szkoła znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i została uhonorowana certyfikatem „Dobrze ZaPROJEKTowanej Szkoły”.

Jednocześnie szkoła otrzymała wirtualną odznakę „Dobrze ZaPROJEKTowanej Szkoły”, którą można obejrzeć na stronie szkoły w zakładce Sponsorzy i Partnerzy:

To znak, że szkoła:

• podchodzi do edukacji sposób nowoczesny,

• jest otwarta na uczniowskie inicjatywy,

• tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów,

• poprzez wspieranie pracy metodą projektu kształtuje umiejętności i postawy niezbędne do funkcjonowania w życiu społecznym (m.in. współpraca, planowanie, odpowiedzialność),

• jest atrakcyjna dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci szkoły inspirującej i twórczej.

Autorzy projektu: Katarzyna Niedzwiec, Wojciech Franków