Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

Karnawałowe spotkanie z klaunami w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym - zobacz galerię zdjęć

Dnia 23 stycznia 2017 roku na Oddziale Pediatrii, Chorób Infekcyjnych i Hepatologii Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy, odbyło się karnawałowe spotkanie z klaunami. Weseli goście przygotowali dla dzieci mnóstwo niespodzianek. Na początku wizyty w salach przeprowadzili krótki wywiad z pacjentami. Chcieli dowiedzieć się, czy sale spełniają ich wymagania. Najpierw zbadali szczelność ścian, aby stwierdzić, czy dzieci mają odpowiedni poziom odcięcia od hałasu. Później przystąpili do sprawdzenia stanu technicznego łóżek. Określili poziom trzeszczenia i sprężystości. Zmierzyli wzrost pacjenta a następnie długość łóżka. Wszystkie niedostosowane łóżka miały zostać przycięte za pomocą piły, a kołdry i prześcieradła przycięte za pomocą nożyc. Niestety, mimo wielkich starań klaunów, zastosowane narzędzia nie sprostały zadaniu. Następnie przyszła kolej na sprawdzenie wzroku. Uczestnicy zabawy założyli specjalne okulary, które miały pomóc w prawidłowym odczytywaniu liter. Badanie testowane było najpierw na jednym z klaunów i jak się okazało znał on tylko jedną literkę. Dzieci jednogłośnie zgodziły się z diagnozą, aby klaun jeszcze raz wrócił do szkoły i utrwalił czytanie literek. Co więcej, okazało się, że tenże klaun schował w swoim uchu kostkę do gry i zupełnie o niej zapomniał. Z pomocą przybył jego kolega, który nie mógł znieść niedosłuchu swojego towarzysza i zlecił płukanie ucha. Ku radości wszystkich kostka wyskoczyła z ucha biednego klauna. Na zakończenie odbyło się nadmuchiwanie balonów, no bo kto widział zabawy klaunów bez balonów? Jednakże największą radość sprawiło wesołym gościom to, że dzieciaki i ich rodzice śmiali się do rozpuku. Uśmiech małych pacjentów to jest to, co klauni lubią najbardziej. Mamy nadzieję, że ci niezwykli goście jeszcze kiedyś zawitają do szpitala.

Organizatorzy:

Monika Musiał