Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

Impreza promująca zdrowy styl życia pt. „Serduszko puka” w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym - zobacz galerię zdjęć

05 października uczniowie przebywający na leczeniu w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym mieli możliwość wzięcia udziału w kolejnej odsłonie imprezy pt. „Serduszko puka”. Podjęte działania były częścią obchodów Światowego Dnia Serca. Ostatecznie uczestnikami spotkania byli pacjenci z oddziałów: kardiologii, pneumonologii, reumatologii, chirurgii, laryngologii.

Głównymi celami imprezy były integracja dzieci i młodzieży we wspólnej zabawie poprzez podejmowanie działań w grupie oraz doskonalenie wiedzy o czynnikach wpływających na nasze zdrowie.

Wszystko zaczęło się od przedstawienia pt. „O chorym kotku”, którego bohaterowie (dwie sympatyczne pacynki ) wprowadziły dzieci i młodzież w tematykę ogólnie pojętego zdrowego stylu życia. Następnie poprzez wykorzystanie różnych form (prezentacja, kolaż z gazet, krzyżówkę, zadania interaktywne na tablicy multimedialnej) uczestnicy zgłębiali tajniki zachowań prozdrowotnych dobroczynnych dla prawidłowej pracy naszego serca.

Na zakończenie wszyscy wykonali serduszko w technice origami.

Miłym akcentem były także drobne upominki i słodkości ufundowane przez Fundacje Serce Dziecka.

Jesteśmy przekonani, że wszyscy uczestnicy po zakończeniu imprezy byli uśmiechnięci i świadomi jak dbać o swoje zdrowie aby ich serduszko było zawsze zdrowe.

Beata Kocoń

Marta Kozłowska