Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

Dzień Pielęgniarki w Klinice Psychiatrii

12 maja w Klinice Psychiatrii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 obchodziliśmy wyjątkowe święto jakim jest Dzień Pielęgniarki. W tym roku była to dla nas uroczystość tym ważniejsza, że nasza mała dotąd społeczność oddziału powiększyła się o spore grono pielęgniarek i opiekunów medycznych pracujących na oddziale stacjonarnym. W obchody tego święta włączyli się zatem uczniowie przebywający na obu oddziałach jak i nauczyciele. Młodzież części stacjonarnej wykonała plakat z życzeniami od siebie, natomiast młodzi ludzie z części dziennej przygotowali „słodki zastrzyk pozytywnej energii” w postaci strzykawek wypełnionych cukierkami. Również nauczyciele wykazali się twórczą pracą i wystawili przedstawienie pt. „Biały Kapturek”.
Jesteśmy przekonani, że przygotowane niespodzianki sprawiły, iż ten dzień był dla naszych kochanych pielęgniarek bardzo przyjemny i zmotywował je do dalszej pracy na rzecz chorego.

Opracowała: Marta Kozłowska