Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

Dzień Kobiet w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym

Z okazji Dnia Kobiet na oddziale Kardiologii Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego odbyła się impreza. Uczestniczyły w niej dzieci z oddziałów kardiologii, pneumonologii, laryngologii, reumatologii i neurologii.
Poprzez Avatara wszyscy dowiedzieli się o historii powstania i obchodów tego święta. Dzieci miały możliwość wykazać się również swoimi wiadomościami rozwiązując zadania na tablicy interaktywnej. Następnie zostały zabrane w świat muzyki i zgadywały tytuły dawnych i obecnych piosenek o kobietach. Śpiewały także swoje piosenki.

Kolejne zadania tematyczne polegały na rozwiązywaniu zagadek, układaniu życzeń, dokonywania wyborów, ćwiczyły spostrzegawczość. Dzieci świetnie bawiły się też podczas Kalamburów.
Na zakończenie wykonały ramkę do zdjęć z origami i wiosenny obrazek z wykorzystaniem elementów wyciętych wykrojnikami. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością. Na zakończenie wszyscy otrzymali drobne upominki.

Spotkanie to miało na celu uświadomienie dzieciom roli kobiety w dzisiejszym świecie oraz wspomóc proces leczenia poprzez wspólne gry i zabawy w przyjaznej atmosferze.