Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

Dzień Dziecka w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym

Dnia 31 maja w Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy odbyła się bajkowa impreza z okazji Dnia Dziecka. Specjalnie dla wszystkich małych pacjentów przebywających w tym czasie na leczeniu, oddział odwiedziły dwie postacie znane wszystkim z bajek Disney-a. Była to Królewna Śnieżka i Myszka Miki. Przygotowały one mnóstwo niespodzianek, aby umilić czas wszystkim dzieciom przebywającym w szpitalu. Najpierw dzieci wzięły udział w quizach przygotowanych przez Myszkę Miki a związanych z popularnymi postaciami z bajek i baśni. Następnie, na czas, zwijały jabłko przyniesione przez Królewnę Śnieżkę tak, aby dotknęło ono patyczka, na którym było zawieszone. Kolejna zabawa przygotowana przez naszych gości to zgadywanka-skojarz-anka. Z magicznej lampy Alladyna dzieci losowały przedmioty, które zostały pożyczone od innych postaci z bajek. Zadanie polegało na podaniu skojarzenia przedmiotu z postacią lub tytułem bajki. Następnie przyszła kolej na szalone zabawy ruchowe Myszki Miki. Zarówno dzieci jak i rodzice zachwyceni byli wizytą bajkowych postaci. Jedną z większych atrakcji była możliwość sfotografowania się ze Śnieżką i Mikim. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały upominki. Miło było zobaczyć jak na twarzach małych pacjentów pojawił się uśmiech.

Opracowanie: Monika Musiał