Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

Dzień artysty w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 - zobacz galerię zdjęć

Tradycyjnie, już po raz czwarty w naszej szkole, w Klinice Psychiatrii, organizowany był Dzień Artysty. Uczniowie klas gimnazjalnych i liceum wzięli udział w zajęciach artystycznych, w których mogli podzielić się swoimi pasjami, zdolnościami i zainteresowaniami sztuką. W tym roku szkolnym warsztaty odbyły się 27 stycznia.

W czasie spotkania nasi artyści wykonywali prace techniką decoupage. Dekorowali szklane butelki, malowali je i pokrywali lakierem. Kolejnym zadaniem, było wykonanie na desce, za pomocą gwoździ i włóczki motywu serca. W dalszej części spotkania uczniowie ćwiczyli umiejętności kaligrafii wypisując piękne cytaty. Uczestnicy warsztatów wykonali również ciekawe i oryginalne prace rysunkowe. Panująca atmosfera przyjaznej, twórczej pracy, sprzyjała powstawaniu więzi w grupie, wyzwalała w uczniach radość tworzenia i wiarę we własne uzdolnienia. Różnorodność tematyczna stworzyła możliwość do wprowadzania, poznawania i doskonalenia przez uczniów wielu technik plastycznych. Uczestnicy warsztatów eksperymentowali, tworząc ciekawe, bogate i pomysłowe prace. Rozwijali tym samym swoją wrażliwość artystyczną. Możemy więc śmiało powiedzieć, że uczniowie naszej szkoły to PRAWDZIWI ARTYŚCI!!!

Nie możemy się doczekać kolejnego spotkania.

Organizatorzy uroczystości:

Ewa Konarska-Koźlak