Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2016/2017

Audycja muzyczna na Oddziale Gastroenterologii

Dnia 30.11.2016 roku na Oddziale Gastroenterologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 odbyła się audycja muzyczna z udziałem wiolonczelistki pani Doroty – uczennicy Szkoły Muzycznej w Bydgoszczy.

Solistka zagrała na wiolonczeli utwory muzyczne z bajek i filmów dla dzieci. Mali pacjenci z uwagą słuchali, a następnie odgadywali tytuły bajek i filmów. Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze. Dzieci były bardzo aktywne – zadawały pytania dotyczące umiejętności gry na wiolonczeli.

Takie spotkania bardzo pozytywnie wpływają na hospitalizację dziecka, a przede wszystkim pomagają zapomnieć o chorobie.

Monika Krajniak