Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2015/2016

„Śniadanie Daje Moc” - zobacz galerię zdjęć

Prawda stara jak świat, ale w dalszym ciągu nie wszyscy rozpoczynają swój kulinarny dzień od tego najważniejszego zdaniem fachowców posiłku. My chcemy zmienić błędne myślenie i niechęć niektórych osób do spożywania zdrowego śniadania. Z ogromną radością za sprawą wolontariuszy z Fundacji Dr. Clowna w Bydgoszczy, przystąpiliśmy szóstego listopada do akcji bicia Rekordu Guinnessa w największej lekcji gotowania zdrowego śniadania. Tego dnia w szpitalnej świetlicy na Oddziale Endokrynologii i Oddziale Neurologii Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego było wyjątkowo smacznie. Zapach szczypiorku, krojonych warzyw i owoców oraz świeżutkich wędlin i chleba wabił wszystkich przechodzących korytarzem. Pięknie i estetycznie udekorowane stoły zastawione zostały tylko zdrowymi produktami, które jak szkiełka kalejdoskopu zmieniały swój wygląd. Dzieci potrafią czynić cuda nawet z tak prozaicznych artykułów. Najmłodsi uczestnicy śniadania, wspólnie z wolontariuszami, nauczycielami szkoły szpitalnej, rodzicami i personelem medycznym rzeźbili niczym zawodowi artyści prawdziwe twarożkowo – owocowe arcydzieła. Ponadto każdy uczeń wykonał dwie kolorowe kanapki i owocowy szaszłyk.

Było smacznie, zdrowo, kolorowo i bardzo wesoło. Poprzez zabawę i praktyczne działanie skutecznie opanowane zostały przez pacjentów szpitala dziecięcego prawidłowe zasady i nawyki żywieniowe. Także dorośli wynieśli dużo wiedzy z tego spotkania. Mamy nadzieję, że efekty akcji „Śniadanie Daje Moc” przeniesione zostaną na grunt naszych domowych posiłków. Kochani rodzice pamiętajcie, że tylko zdrowe odżywianie służy Waszym pociechom.

Honorowy patronat nad akcją objęli: Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Patroni regionalni (w naszym województwie Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty).

Dziękujemy wolontariuszom Fundacji Dr. Clowna w Bydgoszczy za organizację śniadania, a także za miłą i serdeczną atmosferę spotkania.