Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2015/2016

Wycieczka uczniów klas gimnazjalnych i licealnej do ZOO w Myślęcinku

Dnia 10.09.2015 r. odbyła się wycieczka uczniów gimnazjum i liceum do ZOO w Myślęcinku. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Akwarium i Terrarium, gdzie mogliśmy podziwiać m.in. węże Eskulapa, zaskrońca, jaszczurkę zwinkę i padalca oraz polskie płazy takie jak salamandrę plamistą, ropuchę szarą i zieloną oraz rzekotkę drzewną. W olbrzymich akwariach pływały różne gatunki ryb zarówno z rzek, jak i potoków górskich.

Myślęcińskie ZOO jest jednym z nielicznych w skali całego kraju ogrodów zoologicznych specjalizujących się w hodowli rodzimych zwierząt, które mogliśmy oglądać. Żyją tutaj zwierzęta przedstawicieli 171 gatunków ssaków, ptaków, gadów, płazów i bezkręgowców, w tym okazy gatunków zwierząt egzotycznych. 60 gatunków przedstawicieli rodzimej fauny to gatunki objęte ochroną ścisłą. Duże wrażenie wywarł na nas niedźwiedź brunatny oraz tygrys amurski.

Uczniowie mieli też możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami w ZOO-Dziecięcym. Obcowali z udomowionymi kózkami, świnkami i kucykami, mogli je dotknąć i pogłaskać. Wycieczka była pełna wrażeń i upłynęła w miłej i sympatycznej atmosferze.

Opiekunowie wycieczki:
Alicja Stefanik,