Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2015/2016

Spotkanie z taternikiem w KP

Ostatniego dnia przed feriami, tj. 15 stycznia 2016 roku, uczniowie KP mogli poczuć górskie klimaty Tatr. A to dzięki spotkaniu z podróżnikiem, taternikiem panem Sebastianem Niedzwiec. Na początku swojej wizyty pan Sebastian opowiedział uczniom jak zostać taternikiem, a następnie przedstawił zasady bezpiecznego poruszania się po górach podczas turystyki letniej i zimowej. W trakcie opowieści uczniowie mieli możliwość obejrzenia i dotknięcia oraz przymierzenia sprzętu wspinaczkowego letniego i zimowego. Następnie odbył się pokaz techniki prowadzenia drogi taternickiej oraz zdjęć i schematów dróg taternickich, a także prezentacja książek o górach  i przewodników wspinaczkowych.

Na koniec spotkania wspólnie obejrzeliśmy dwa krótkie filmy, prezentujące letnie wejście na Zamarłą Turnię drogą Motyki (V+) oraz zimowe wejście turystyczne na Rysy.

Spotkanie to było bardzo cenne i potrzebne, szczególnie w obliczu zbliżających się ferii. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych i ważnych wskazówek dot. zachowania się i poruszania po górskich szlakach.