Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2015/2016

Spotkania z ornitologią w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy - zobacz galerię zdjęć

Ksiądz Darek Okoński jest nauczycielem naszej szkoły od wielu lat. Wiemy jak oddany jest chorym dzieciom i ich rodzicom. Mieliśmy niejednokrotnie okazję  obserwować Go przy „pracy”- posłudze duszpasterskiej, pracy edukacyjnej i terapeutycznej. Jest jednak rzecz, o której nie wszyscy wiedzieliśmy. Ksiądz Darek jest wielbicielem ptaków. Ornitologia to jego pasja. Kiedy przed kilku laty pokazał mi zdjęcia ptaków, które wykonał sam podczas swoich podróży byłam oczarowana. Od tamtej chwili usilnie namawiałam ks. Darka, aby podzielił się z nami swoją wiedzą o ptakach i nauczył nas jak je rozróżniać, słuchać, poznawać, obserwować. No i udało się! Mamy za sobą dwa, pełne wrażeń, spotkania z ptakami, które odbyły się na Oddziale Pediatrii, Hematologii i Onkologii w Szpitalu Uniwersyteckim Nr 1 Bydgoszczy. Pierwsza prelekcja miała miejsce 16 września. Ksiądz Darek opowiedział nam o sikorkach. W pokazie multimedialnym przedstawił gatunki sikorek żyjących w Polsce. Dowiedzieliśmy się również, jak zbudowane jest pióro i jak nazywają się jego poszczególne elementy. O życiu i gatunkach sów dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy podczas drugiego spotkania, które miało miejsce 20 października. Uczyliśmy się nawet piosenki o sówce płomykówce. Spotkania z ptakami przygotowane i prowadzone przez księdza Darka były dla dzieci oraz rodziców mądrym i miłym spędzeniem czasu. Mamy nadzieję na dalszy ciąg ptasich opowieści.

Ewa Konarska - Koźlak