Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2015/2016

"Miej serce dla serca" - zobacz galerię zdjęć

Po raz kolejny w naszej szkole zorganizowana została impreza pod nazwą „Miej serce dla serca”. Była ona integralną częścią obchodów Światowego Dnia Serca.

Uczestnikami spotkania były dzieci z oddziałów Kariologii, Pneumonologii i Reumatologii Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy.

Celem zorganizowanej imprezy było zmniejszenie napięć spowodowanych pobytem w szpitalu poprzez stworzenie warunków do osiągnięcia sukcesów i zadowolenia, a także poszerzenie wiedzy na temat profilaktyki zdrowotnej dotyczącej serca.

W trakcie spotkania uczestnicy mogli posłuchać rytmu swojego serca, podjąć próbę masażu serca na fantomie, wzięli udział w konkursach, rozwiązywali krzyżówki, wykonali z papieru pamiątkowe serduszka.

Dzieci pełne wrażeń, upominków i wzbogacone o wiedzę, że warto troszczyć się o swoje zdrowie i dobre samopoczucie, że ważny jest dla nas zdrowy styl życia, właściwe odżywianie i ruch na świeżym powietrzu wróciły na swoje odziały gdzie dzieliły się wrażeniami.

Fundatorem upominków i słodyczy była Fundacja Serce Dziecka im.Diny Radziwiłłowej.