Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2015/2016

Impreza w WSD w ramach projektu edukacyjnego "Podróże małe i duże" - zobacz galerię zdjęć

16 marca odbyło się kolejne spotkanie z dziećmi i młodzieżą w ramach projektu „Podróże małe i duże”. Krajem, do którego zawitaliśmy, były Stany Zjednoczone Ameryki Północnej. Nasze wędrówki po Ameryce rozpoczęliśmy od tańca do utworu „Country Dance”. Kolejnym elementem była zabawa z kapeluszami. Następnie uczniowie zapoznali się z prezentacją multimedialną o USA. Pokaz zawierał informacje o położeniu geograficznym i warunkach naturalnych Stanów Zjednoczonych, historii powstania USA, symbolach tego kraju oraz najciekawszych atrakcjach turystycznych. Wspólnie przemierzaliśmy prerie poznając legendy z życia Indian Ameryki Północnej. Młodsi uczestnicy naszego spotkania kolorowali obrazki konturowe przedstawiające postacie z baśni Walta Disneya, starsi zaś, wykonywali piękne indiańskie ozdoby. Podróż do Stanów Zjednoczonych okazała się wielką przygodą dla naszych uczniów. Wszyscy uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z albumami, przewodnikami turystycznymi i gazetkami Traveler. Dodatkową atrakcją były gadżety przywiezione z USA.

Organizatorzy:

Ewa Konarska - Koźlak