Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2015/2016

Impreza karnawałowa ,,Na balu przebierańców” w świetlicy Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr A. Jurasza w Bydgoszczy - zobacz galerię zdjęć

Dnia 8 lutego 2016 roku dzieci z Oddziału Chirurgii Dziecięcej i Okulistyki Szpitala Uniwersyteckiego wzięły udział w zabawie karnawałowej zorganizowanej w świetlicy oddziału. Całej imprezie towarzyszyła grupa klaunów z Fundacji ,, Doktor Clown”, która  swymi barwnymi strojami i upominkami ożywiła szkolną imprezę karnawałową. Uczestnicy zapoznali się z tradycjami karnawałowymi w trakcie pokazu multimedialnego. Następnie wykonywali i ozdabiali maski karnawałowe oraz rysowali klauna. Atrakcją tego dnia było ukryte za lustrem zwierzątko, którego nazwę musiały dzieci odgadnąć, poprzez zadawanie charakterystycznych pytań. Na zwycięzcę rozwiązanej zagadki czekała nagroda od małpki, która wyszła z ukrycia i zaproponowała zebranym uczniom ubranie ludzika w strój karnawałowy. Zadanie przeobrażenia go w sowę okazało się atrakcyjne i przyniosło wiele radości. Kolejnym punktem spotkania było rozszyfrowanie hasła dnia z życzeniami karnawałowymi. Wiele emocji przyniosła zabawa ,, Czarodziejski worek”, która polegała na odgadywaniu przedmiotów po kształcie. Atmosferę karnawałową wzbogaciły dekoracje świetlicy. Po zakończeniu zabaw grupa przebierańców udała się na sale chorych i wyczarowała fantastyczne zwierzątka z kolorowych balonów. Mali pacjenci z Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży i Kliniki Okulistyki otrzymały upominki. Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni i uśmiechnięci.

A. Wodzińska, J .Rocławska, I. Górczyńska, B. Wysinska