Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2015/2016

I Spotkanie Integracyjne dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych - "Przed nami świat" - zobacz galerię zdjęć

Integracja uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych jest jednym z podstawowych celów wpisanych w działalność naszej szkoły. O tym, że życie osób niepełnosprawnych oraz z chorobami przewlekłymi nie jest usłane różami, przekonujemy się w codziennej pracy z dziećmi przebywającymi na leczeniu w szpitalach.  Ich wytrwałość w pokonywaniu problemów związanych z chorobą uczy nas – dorosłych, innego patrzenia na świat, pokory do życia i radości z każdego wschodzącego słońca.

Z satysfakcją przyjęliśmy zaproszenie na I Spotkanie Integracyjne dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, które odbyło się pod hasłem "Przed nami świat". Impreza zorganizowana przez Kuratorium Oświaty i Zespół Szkół Specjalnych nr 31 w Bydgoszczy miała miejsce 19 lutego 2016 roku w Hali Łuczniczka. Ze względu na specyfikę funkcjonowania szkoły szpitalnej, nasi uczniowie nie mogli uczestniczyć w spotkaniu osobiście. Ich wytwory i wizje plastyczne zaprezentowaliśmy na wystawie pod tytułem: ”Cztery pory roku”. Wszystkie prace wykonali nasi podopieczni w ramach pozalekcyjnych zajęć wychowawczych i zajęć plastycznych. Ciekawe interpretacja tematu, pomysłowe łączenie różnorodnych materiałów zdobniczych, oryginalne i estetyczne wykonanie prac – to uwagi jakie padały z ust wielu gości i uczestników imprezy, którzy z dużym uznaniem i zaciekawieniem podziwiali wykonane różnymi technikami obrazki, motyle, wazony, anioły, kwiaty.

Na tablicach pokazaliśmy także zdjęcia z imprez, spotkań i uroczystości szkolnych jakie miały miejsce w ostatnich latach na terenie trzech bydgoskich szpitali. Już od 1959 roku dyrekcja i wszyscy nauczyciele szkoły szpitalnej starają się, by nasi uczniowie postrzegali swój pobyt na leczeniu także przez pryzmat dobrej zabawy, radości, uśmiechu i zadowolenia bowiem cytując Marię Grzegorzewską - „Każdy człowiek ma prawo do miejsca w społeczeństwie i do osobistego szczęścia”.