Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2015/2016

Festyn z okazji Dnia Dziecka w Klinice Alergologii i Gastroenterologii Szpitala Uniwersyteckiego Nr 1 - zobacz galerię zdjęć

Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzimy, aby przypomnieć światu o prawach dzieci do miłości, pokoju, opieki, zabawy. Niestety w wielu miejscach na świecie te prawa są łamane. Mamy jednak nadzieję, że to się zmieni i kiedyś wszystkie dzieci zaznają pokoju i radości.
Z okazji święta dzieci na naszym oddziale odbył się festyn, w którym uczestniczyli mali pacjenci. Rozpoczął go konkurs plastyczny pt. „Mój kolega Europejczyk”. Na podstawie prezentacji multimedialnej każdy wykonał sylwetę kolegi z wybranego kraju europejskiego w stroju w kolorach jego flagi. Za swoją zaangażowaną  pracę dzieci otrzymały dyplomy i nagrody. Uczestnicząc w quizie, dzieci wykazały się swoją wiedzą m.in. na temat literatury dziecięcej. Na festyn przybyło wielu gości m.in. uczniowie z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej Nr 19, którzy wystąpili w teatrzyku przedstawiając składankę utworów literatury dziecięcej.
Następnie gościliśmy grupę taneczną z MDK nr 2, która pokazała taniec hip-hop, oraz zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy.
Duże zainteresowanie wzbudzili: młodzież hobbistycznie zajmującą się gromadzeniem sprzętu militarnego, która prezentowała stroje bojowe i broń, a także Żongler i „baloniarze”. Wszyscy mogli wypróbować swoich sił w żonglowaniu piłeczkami, pałeczkami, krążkiem itd. Dzieci miały możliwość także wykonać  zabawkę z balonu.
Na koniec uczestnicy mieli spotkanie z przedstawicielami Fundacji „Dr Clown”, którzy również uatrakcyjnili im świąteczny dzień poprzez różne zabawy. Wszyscy pacjenci otrzymali paczki z podarunkami. Dzieci na naszym oddziale przeżyły swój dzień w atmosferze radości i zabawy.
Przebieg imprezy  pokazują zdjęcia, do obejrzenia których zapraszamy.

Iwona Górczyńska