Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2014/2015

powrót

Wystawa „W świątecznym nastroju tradycje Świąt Bożego Narodzenia” w Niepublicznym Przedszkolu „Tęcza” w Bydgoszczy

W ramach współpracy z Niepublicznym Przedszkolem „Tęcza” w Bydgoszczy raz do roku eksponujemy prace dzieci z Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w przedszkolnej szatni, organizując wystawę plastyczną. W tym roku szkolnym prace można było oglądać od 15 grudnia 2014 roku do 9 stycznia 2015 r. Tematyka prac związana była ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, a wystawa nosiła tytuł: "W świątecznym nastroju tradycje Świąt Bożego Narodzenia".

Prace zostały wykonane przez uczniów szkoły szpitalnej przebywających przed świętami w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym na oddziale laryngologii i chirurgii pod kierunkiem wychowawców świetlic. Wykonano je różnorodnymi technikami plastycznymi: techniką origami, farbami żelowymi, wycinanką kolorowa, nitką wyszywane, a także prace przestrzenne: dzwonek (ozdoba na choinkę) i dwa renifery. Najwięcej radości sprawiały dzieciom prace namalowane farbami żelowymi oraz wycięte z kolorowego papieru według wzoru. Uczniowie włożyli w swoje „dzieła” sporo serca, staranności i zaangażowania.

Zorganizowana wystawa pozwoliła na realizację wcześniej założonych celów: poznanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, zapoznanie z ciekawymi technikami plastycznymi. Umożliwiła chorym dzieciom osiągnięcie sukcesu i pozwoliła na rozwijanie uzdolnień indywidualnych.

Prace dzieci cieszyły się dużym zainteresowaniem i bardzo się podobały. Zachwycano się różnorodnością technik plastycznych, pomysłowością i estetyką wykonania.

Myślę, że ze względu na duże zainteresowanie nadal będziemy organizować wystawy w Niepublicznym Przedszkolu „Tęcza”. Jest to także świetna okazja do wymiany doświadczeń pomiędzy placówkami.

Organizatorzy:
Bożena Jakubiak
Anna Karolczak
Milena Kozik