Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2014/2015

Wigilia w Szpitalu Zakaźnym - zobacz galerię zdjęć

W tym roku święty Mikołaj zmagał się z pewnym problemem. Na kilka dni przed świętami jego ulubiony renifer Rudolf zaczął płatać figle i psikusy wszystkim mieszkańcom Lodowej Krainy. Mikołaj długo myślał nad tym, jak uspokoić niesfornego przyjaciela. W końcu wpadł na pomysł, aby dzieci przebywające w Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy zleciły mu świąteczne zadania do wykonania. Może nadmiar pracy uspokoi małego psotnika. Pierwsze zadanie polegało na wybraniu, wśród wielu różnych potraw, tych które powinny znaleźć się na wigilijnym stole. Następnie dzieci odgadywały zagadki związane z Bożym Narodzeniem. Kolejne zadanie polegało na dekorowaniu świątecznej bombki. Najmłodsi pacjenci chętnie pomagali wykonać reniferowi jego zadania. Za każdą poprawną odpowiedź Rudolf otrzymywał w nagrodę marchewkę, którą przywiązywał sobie do sań. Wszyscy doskonale się bawili, a Rudolf zrozumiał, że co za dużo psot, to niezdrowo….

Dnia 21 grudnia 2015 na Oddziale Pediatrii Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy odbyło się wigilijne spotkanie ze św. Mikołajem. Wzięli w nim udział wszyscy pacjenci przebywających w tym dniu na oddziale. Wraz z reniferem Rudolfem rozwiązywali zadania, które oceniał przybyły z dalekiej Krainy Lodu, św. Mikołaj. Każdy z uczestników otrzymał świąteczny podarunek oraz możliwość zrobienia sobie zdjęcia z Rudolfem i Mikołajem przy ich ośnieżonych saniach. Miło było zobaczyć, jak na twarzach małych pacjentów zagościł uśmiech.