Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2014/2015

Uroczystość zorganizowana z okazji Święta Niepodległości

13 listopada 2014 świętowaliśmy, na oddziale Pediatrii, Hematologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego Nr 1, Dzień Niepodległości. Zawsze staramy się, aby ten dzień miał uroczysty wymiar i podniosły charakter. Uczniowie wzięli aktywny udział w przygotowaniu i realizacji programu spotkania. Opracowali montaż słowno – muzyczny opowiadający o początkach państwa polskiego. Wzmocnieniu przeżyć służyło przebranie uczniów w epokowe stroje wypożyczone z Teatru Polskiego oraz wykonanie scenografii – ilustracji pt. „Orle gniazdo’, „W puszczy”, imitacji ogniska. Wszystkie elementy, zarówno stroje, rekwizyty jak i scenografia pomogły przenieść się wyobraźnią w odległe, pradawne czasy. Uroczystość zakończyliśmy wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych. Mamy nadzieję, że impreza rozbudziła zainteresowanie historią Polski, wzmocniła ducha patriotyzmu wśród uczestników.