Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2014/2015

Uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Lekarza w Klinice Psychiatrii

„Szlachetne zdrowie…” pisał słynny polski poeta Jan Kochanowski. Czymże jednak byłoby, gdyby nie ludzie, którzy pomagają nam o nie dbać?

Październik jest miesiącem szczególnym dla Służby Zdrowia. 2 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Lekarza Warto w tym miesiącu przypomnieć sobie o zasługach i dobrodziejstwach płynących od lekarzy, sióstr, pielęgniarek, salowych, tak chętnie spieszących z ofiarną pomocą w każdym miejscu i czasie.

Chcąc uczcić Święto Lekarzy, uczniowie klas gimnazjalnych i licealnej Kliniki Psychiatrii wzięli udział w uroczystym apelu. W podziękowaniu za trud i poświęcenie Pani Doktor Małgorzacie Dąbkowskiej wręczyli bukiet kwiatów oraz życzyli dalszych sukcesów w wykonywaniu jednego z najtrudniejszych zawodów na świecie. Następnie odbyła się część artystyczna. Uczniowie recytowali wiersze.

Zawód lekarza jest jednym z najbardziej odpowiedzialnych z zawodów, ale jest on również bardzo popularny wśród tych, którzy tworzą humory, dowcipy, zajmują się rozweselaniem społeczeństwa. Uczniowie przedstawili również zawód lekarza z lekkim przymrużeniem oka, opowiadając zabawne historyjki.

Na koniec przedstawiono krótką inscenizację wierszy „Chory dzięcioł T. Śliwiaka i utworu W. Chotomskiej „Duchy”.

Część artystyczną zakończył wiersz pt. „Życzenia”. Zabawne inscenizacje nawiązujące tematycznie do ochrony zdrowia i opieki nad pacjentem wprowadziły nastrój radości wśród uczniów i przybyłych na uroczystość gości.

A. Stefanik

K. Niedzwiec