Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2014/2015

Święto Drzewa w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii - impreza szkolna 22 października 2014r.

Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej zainicjowanej przez Klub Gaja. Od wielu lat włączamy się w tą nie tylko ogólnopolską, ale już ogólnoświatową akcję poświęconą drzewom. W tym roku również podjęliśmy wiele działań, aby naszym uczniom, którzy nie mogą obcować bezpośrednio z przyrodą i lasem, przybliżyć tematykę, role i znaczenie drzew dla życia ludzi i zwierząt na naszej planecie.

Z tej właśnie okazji zaprosiliśmy na nasz oddział kolegów i koleżanki z oddziału Gastroenterologii i Chirurgii Dziecięcej na spotkanie z panem leśniczym z Nadleśnictwa Bydgoszcz, który wirtualnie oprowadził nas po lesie dzięki swojej prezentacji multimedialnej. Dzięki opowieściom pana leśniczego poznaliśmy bliżej zwierzęta żyjące w naszej Puszczy Bydgoskiej, ich zwyczaje, upodobania i sposób życia.

W dalszej części spotkania uczniowie weryfikowali swoją wiedzę nt. lasu i jego mieszkańców, rozwiązując różne zadania tematyczne, zagadki i biorąc udział w konkursach o lesie. Rozpoznawali tropy zwierząt leśnych, wsłuchiwali się w odgłosy lasu, rozpoznawali i nazywali drzewa leśne i ich liście, warstwy lasu i ich mieszkańców, ustalali zasady zachowania w lesie.

Na zakończenie imprezy wszyscy wzięli udział w wykonaniu wspólnej pracy plastycznej „Jesienne drzewo”. Po tym spotkaniu nasi uczniowie wyszli bogatsi o wiedzę przyrodniczo- ekologiczną
i pozytywnie naładowani energią poprzez wspólne przebywanie ze sobą, zabawę i wzajemną rywalizację.

A. Kiernicka, J. Rypolc, K. Sypniewska