Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2014/2015

Spotkanie „Mikołajkowe” w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w ramach akcji „Anioły do mnie wysyłaj…” - zobacz galerię zdjęć

Dnia 11 grudnia 2014 r. dzieci przebywające na leczeniu w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym spotkała bardzo miła niespodzianka. Przygotowali ją wychowankowie i ich opiekunowie z Bursy nr 1 im. M. Szułczyńskiej w Bydgoszczy oraz bydgoski muzyk pan Marek Michałowski. Było to piękne przedstawienie pt. „ANIELSKIE SPRAWKI”, przeplatane występami wokalnymi. Wszystkie dzieci małe i duże z wielkim zaciekawieniem oglądały występy aktorów, podziwiały ich piękne stroje, słuchały słów bajki, która dzięki swojemu przesłaniu przeniosła wszystkich w inny świat i uświadomiła wartości, jakie niosą ze sobą święta Bożego Narodzenia.

Oczywiście do dzieci dotarł też Św. Mikołaj z pięknymi upominkami, które sprawiły im ogromną radość. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, sponsorom, bo to dzięki ich hojności 150 dzieci przebywających w szpitalu otrzymało prezenty. Radość i uśmiech dzieci był wyrazem ich wdzięczności, a wrażenia towarzyszyły im jeszcze długo, o czym opowiadali na salach szpitalnych.

Ta „Mikołajkowa” akcja zorganizowana była w tym roku już piętnasty raz. Akcja nosi tytuł "Anioły do mnie wysyłaj..."

Zdjęcia ze spotkania można też oglądać na stronie gazety wyborczej: