Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2014/2015

Przedstawienie „Czerwony Kapturek” w wersji anglojęzycznej w Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy

Dnia 03 grudnia 2014 r. w WSD w Bydgoszczy mali pacjenci mieli możliwość oglądania popularnej bajki w języku angielskim. W przedstawieniu uczestniczyli wychowankowie z kilku szpitalnych Oddziałów: Endokrynologii, Neurologii , Ośrodka Rehabilitacji Dziennej i Pulmonologii.

Zaproszeni goście-uczniowie kl. III c Szkoły Podstawowej nr 64 w Bydgoszczy wraz z nauczycielem języka angielskiego Panią M. Scheffera- zaprezentowali dzieciom swoją wersję Czerwonego Kapturka. Przedstawienie miało na celu popularyzację języka angielskiego wśród najmłodszych a znana treść ułatwiała zrozumienie zwrotów w języku obcym. Po krótkim występie dzieci, biorące w nim udział zainicjowały zabawy z piosenką i zgaduj-zgadulę także w języku angielskim. Wszyscy świetnie się bawili. Mili goście zapowiedzieli kolejne odwiedziny.

Joanna Michalak