Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2014/2015

Onko-Olimpiada 2014 r. - zobacz galerię zdjęć

Fundacja Spełnionych Marzeń, opiekująca się dziećmi z chorobą nowotworową zorganizowała  piąty raz Onko- Olimpiadę, na którą pojechali pacjenci z naszej Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Bydgoszcz. W dniach od 21 sierpnia do 24 sierpnia 10-cioro naszych sportowców walczyło o medale. Walka nie była łatwa. W zmaganiach sportowych brały udział dzieci z 15 ośrodków onkologicznych z Polski a także z Ukrainy, Bułgarii, Słowacji, Litwy i Węgier - łącznie około 400 dzieci. Daliśmy radę. Przywieźliśmy do Bydgoszczy 14 medali (5 złotych, 3 srebrne i 6 brązowych).
Medale - prawdziwe olimpijskie - specjalnie bite były przez Mennicę Państwową. Celem "Onko-Olimpiady" było przede wszystkim budowanie poczucia własnej wartości pośród dzieci po przebytej chorobie nowotworowej oraz nawiązywanie wielkich i gorących przyjaźni - co udało się w 100%.
Zmagania sportowe przeplatane były wieloma atrakcjami artystycznymi. Nasi pacjenci przebywali w gronie sławnych ludzi tj. Małgorzata Foremniak, Magdalena Racewicz, Szymon Majewski, Agnieszka Przybylska i inni. Uczestniczyli w scenach z Gwiezdnych Wojen w towarzystwie prawdziwych wojowników, brali udział w pokazie sztuki walki capoeira oraz mieli okazję wysłuchać koncertu muzycznego połączonego z dyskoteką.
Dzięki wolontariuszom opiekującym się naszą ekipą mogliśmy pojechać i zwiedzać "Warszawę- nocą". Cudowna wycieczka, połączona z wizytą w kawiarni Wedel stała się dodatkową atrakcją pobytu w Warszawie.
Dzięki ludziom "dobrego serca" przeżyliśmy niezapomniane chwile, nawiązaliśmy przyjaźnie a co najważniejsze uwierzyliśmy we własne siły i zdolności. Z utęsknieniem będziemy oczekiwać kolejnej onko-olimpiady ale już dziś zaczynamy trenować aby za dwa lata przywieźć jeszcze więcej medali i jeszcze bardziej rozsławić naszą Klinikę.