Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2014/2015

Impreza pt. „Powitanie wiosny na ludowo” w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym - zobacz galerię zdjęć

Dnia 20.03.2015 r. w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym odbyła się impreza „Powitanie wiosny na ludowo”. Uczestnikami imprezy były dzieci przebywające na leczeniu, na oddziałach Pneumonologii, Endokrynologii i Kardiologii. Głównym celem naszego spotkania było kultywowanie ludowych tradycji związanych z powitaniem wiosny.

W trakcie zajęć dzieci korzystały z tablicy interaktywnej. Oglądały prezentację multimedialną, rozwiązywały rebusy, krzyżówkę, odgadywały przysłowia i układały tematyczne puzzle. Poza tym uczniowie słuchali przyśpiewek ludowych i uczyli się piosenki „ Nasz gaik zielony”. Na zakończenie imprezy dzieci wykonały Marzannę i Gaik. Całemu spotkaniu towarzyszył miły nastrój.