Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2014/2015

Goście ze Straży Pożarnej na Oddziale Onkologii - zobacz galerię zdjęć

Prawie każdy kiedyś chciał być strażakiem. To wspaniały zawód. Wykonują go ludzie odważni. chcący pomagać innym. 8 października 2014 roku dzieci z Oddziału Onkologii miały możliwość poznania dwóch strażaków. Panowie przybyli do nas z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej mieszczącej się przy ulicy Pomorskiej w Bydgoszczy. W bardzo interesujący sposób opowiadali nam o swojej pracy, pokazali przyniesiony sprzęt strażacki i zaprezentowali filmy uczące nas jak należy postępować by nie powodować zagrożenia pożarem. Zobaczyliśmy długie strażackie węże, butle z tlenem, łom. Każdy miał możliwość przymierzenia hełmu. Panowie opowiadali nam o akcjach, w których codziennie ratują życie, zdrowie i dobytek ludzi. Dowiedzieliśmy się, że do zadań straży pożarnej, oprócz gaszenia pożarów, należy także usuwanie skutków klęsk żywiołowych i katastrof. Cieszymy się, że mogliśmy poznać tak wspaniałych i odważnych ludzi.