Uroczystości szkolne / Uroczystości szkolne 2014/2015

Festyn z okazji Dnia Dziecka w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza. – zobacz galerię zdjęć

Dnia 2 czerwca o godz. 9.30 rozpoczęliśmy wesołą zabawę w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii, świętując wraz z naszymi podopiecznymi Międzynarodowy Dzień Dziecka. Staraliśmy się zapewnić dzieciom jak najwięcej atrakcji, aby zrekompensować konieczność przeżywania tak miłego święta w murach szpitalnych. Wszystkich zebranych w świetlicy przywitała dyrektor naszej szkoły Izabela Maciejewska, życząc dzieciom dużo zdrowia, radości, wesołej zabawy i wielu niespodzianek. Przedstawiła również miłych gości – dyrektora Departamentu Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Jerzego Janczarskiego, dyrektora Szymona Paprockiego oraz prezes Małgorzatę Jasińską z Centrum Zabaw Rodzinnych Family Park, dyrektor ds. pielęgniarstwa mgr Mirosławę Ziółkowską oraz ordynatora Oddziału Pediatrii, Hematologii i Onkologii prof. dr. hab. n. m. Mariusza Wysockiego.

Wszyscy jednogłośnie przyłączyliśmy się do apelu profesora M. Wysockiego, który witając dzieci i gości stwierdził, że nie czas na przemowy ale na dobrą zabawę. Rozpoczęliśmy więc wesołe świętowanie. Niezwykle miły akcentem było rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez naszą szkolę o temacie „Osobliwości historyczno – przyrodnicze Polski”. Nagrodzone dzieci otrzymały miłe prezenty od przewodniczącej Rady Osiedla Bielawy pani Eleonory Rojewskiej – fundatora nagród. Dzieci odwiedził Miś z Family Parku, który wraz z dyr. Szymonem Paprockim i prezes Małgorzatą Jasińską dzielnie rozdawał prezenty dzieciom nie tylko na naszym oddziale, ale również na chirurgii dziecięcej, ortopedii, rehabilitacji, gastroenterologii. Nie było to łatwe zadanie szczególnie dla Misia, który miał grube i bardzo ciepłe futerko. Radość dzieci była przeogromna i mamy nadzieję, że zrekompensowała wszelkie trudy i niedogodności ofiarodawcom. Od kilku lat w organizacji Dnia Dziecka oraz innych świąt i imprez odbywających się na oddziale onkologii pomagają nam wolontariuszki z Koronowa. Dziewczyny pięknie udekorowały salę, przygotowały zabawy z dziećmi, pokaz tańca i poprowadziły konkursy. Znowu świetnie przygotowane i zorganizowane wspaniale bawiły się z dziećmi. Mieliśmy również przyjemność uczestniczyć w mini koncercie hip – hopowym połączonym z pokazem żonglerki. Dzieci poruszały się w rytmie muzyki śledząc wirujące pałki i piłeczki zręcznie podrzucane przez żonglera. Wspaniały występ przygotowała nam młodzież Z LO Nr III w Toruniu pod przewodnictwem swojego nauczyciela pana Marka Reddig. Poprzebierani w kolorowe stroje cyrkowców tańczyli, śpiewali, żonglowali włączając do wspólnej zabawy dzieci. Na koniec wszystkie dzieci dostały pięknie zapakowane paczki, które otwieraliśmy jednocześnie. Były w nich słodycze, owoce i drobne upominki. Niezwykłym wydarzeniem był występ wspaniałego przyjaciela naszych dzieci, czarownego iluzjonisty pana Arkadiusza Wiatrowskiego. Pan Arkadiusz pokazał nam swoje czarodziejskie sztuczki zachwycając zręcznością, iluzją i czarem. Świetnie się wszyscy bawiliśmy.

Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi występami uświetnili imprezę i stworzyli wspaniałą atmosferę wspólnej zabawy. Dziękujemy tym, którzy pomogli nam zebrać prezenty, słodycze, napoje i owoce. Dzieci miały do nich dostęp przez cały czas trwania festynu. Przygotowałyśmy stoły pełne łakoci i zdrowych napojów.

Dziękujemy pani Marcie Laska (pełniącej funkcję specjalisty do PR w Szpitalu Uniwersyteckim), która zdobyła zabawki i drożdżówki z cukierni Rem Marco. Bardzo wspomogła nas ekipa ze Stowarzyszenia Tradycja Bazarowa z panią Wesołowską na czele, która zorganizowała świeże owoce oraz duży karton słodyczy. Otrzymaliśmy również słodycze i soki z Auchan za pośrednictwem wspaniałego Pana Kamila Oksika i jego rodziny. Tak więc dzięki życzliwości i oddaniu wspaniałych ludzi, którzy wykazali się zaangażowaniem i włożyli ogrom pracy w przygotowanie prezentacji artystycznych, zabaw i konkursów, nasi pacjenci bawili się wesoło i pomimo choroby radośnie spędzili ten wyjątkowy dzień.

Opracowała: Ewa Konarska - Koźlak