Projekty edukacyjne / Projekty edukacyjne 2016/2017

Podsumowanie projektu edukacyjnego pt. "W świecie kotów" - zobacz galerię zdjęć

Na przełomie miesięcy marca i kwietnia w naszej szkole przeprowadzono "koci" projekt, który miał na celu zasymilowanie środowisk dziecięcego i zwierzęcego. Dzieci miały nauczyć się poszanowania dla zwierząt i dla ich indywidualności. Dzięki działaniom idącym za projektem uczniowie zgłębili wiedzę na temat wizerunku kota na przestrzeni wieków, dowiedzieli się także jak dbać o te piękne istoty. Podczas różnorodnych pogadanek idących w parze z omawianą tematyką, dzieci wykonały wiele ciekawych prac, które zostały wyeksponowane na wystawie w Bibliotece Pedagogicznej. Projekt zakończył się ewaluacją, której finał miał miejsce na Sali Malinowej Szpitala Dziecięcego. Zaszczyciło nas między innymi kilka osób znanych w środowisku lokalnym, a były nimi m.in.: dyrektor bydgoskiego schroniska dla zwierząt pani Izabella Szolginia, hodowca kotów rosyjskich niebieskich pani Celina Ociepka-Janus i pani Sylwia Komorowska- Rutkowska, właścicielka Grand-Kotelu. Wszystkie Panie podzieliły się z dziećmi swoją ogromną wiedzą na temat kotów, koteczków i kocurów, dzięki nim przypomniałyśmy sobie cytat Krystyny Boglar, że kota nie można głaskać pod włos. Koty inspirowały artystów i pisarzy od wieków – powstało na ich temat mnóstwo powiedzonek, istnieje gro aforyzmów porównujących koty i ludzi oraz tych, które sławią spędzanie czasu z tym zwierzęciem, jako najlepszą formę odpoczynku. Dzięki przeprowadzonemu projektowi uwrażliwiłyśmy dzieci na to, aby uważnie zaczęły przyglądać się otaczającemu światu i choć na chwilę odłożyły telefon na stolik i przytuliły do serca kota, który mruczeniem i dobrą wibracją potrafi odpędzić wszelkie smutki.

Organizatorki