Konkursy i wystawy /

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na temat „Jesień w kolorze złocistym”

Jesień to piękna, wielobarwna pora roku, która inspiruje do plastycznego uwieczniania jej urokliwych zmian. Warto czasami zatrzymać się w codziennym zabieganiu i naładować swój organizm pozytywnymi emocjami. Temu właśnie miał służyć zaproponowany przez nas konkurs na temat: Jesień w kolorze złocistym.
Przedmiotem konkursu było indywidualne i samodzielne wykonanie płaskiej pracy plastycznej, dowolną techniką w formacie A-4 lub A-3 przedstawiającej piękno zmian zachodzących w jesiennej przyrodzie.
Konkurs przeznaczony był dla pacjentów przebywających na leczeniu w trzech bydgoskich szpitalach, w których swoją działalność prowadzi ZS nr 33. W konkursie wzięło udział 52 uczniów z 13 oddziałów. Przy ocenie organizatorzy brali pod uwagę samodzielność wykonania prac oraz ich estetykę, a także kreatywność autorów. Bogactwo zastosowanych technik plastycznych oraz różnorodność materiałów zdobniczych, sprawiły, że jury miło bardzo trudne zadanie podczas wyłaniania laureatów konkursu.

Nagrodzono następujące osoby:

W kategorii „0” – III SP:
Lizak Ewa
Nowak Patrycja
Sobczak Nikola
Mazur Agata
Skwira-Szachnowska Agata
Wójcik Agata.
Ponadto przyznano 5 wyróżnień, które otrzymali:
Marciniak Julia,
Kropidłowska Emilia,
Kowalski Ignacy,
Wawoczny Michał,
Kamińska Karina.

W kategorii klasy IV-VI laureatami zostali:
Obara Filip
Mazur Carla
Lazarek Amelia
Jasińska Julia
Dębska Marika.
W tej grupie wiekowej przyznano także 5 wyróżnień, które otrzymali:
Kuchcińska Julia,
Biskup Mateusz,
Sujka Gabriela,
Kralska Oliwia,
Tatera Klaudia.

W kategorii klas VII-VIII, Gimnazjum i klas Ponadgimnazjalnych nagrody otrzymali:
Kondys Marta
Głuszanowska Nadia
Kostka Filip
Brunke Paulina.
Ponadto wyróżniono dwoje uczniów:
Zielińską Justynę,
Cabaj Marcysię.

Uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział oraz ciekawe i pomysłowe prace, a laureatom i osobom wyróżnionym składamy gratulacje. Wszystkie prace były bardzo piękne i dlatego będzie można obejrzeć je na dwóch wystawach. Prace konkursowe nagrodzone będą wyeksponowane na wystawie w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Bydgoszczy przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 4, a pozostałe w holu Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego.
Nagrody i dyplomy od 24.10.2018 roku prosimy odbierać w sekretariacie ZS nr 33 przy ul. Marii Skłodowskiej - Curie 4 w Bydgoszczy.

Organizatorzy: Marlena Stamm Bossak, Joanna Michalak, Maria Górska.