Konkursy i wystawy /

Rozstrzygnięcie konkursu „Ogród barw i tajemnic” - zobacz galerię zdjęć

Napoleon Bonaparte twierdził, że światem rządzi wyobraźnia. Z całą pewnością wyobraźnią kierowały się dzieci, które wzięły udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym „Ogród barw i tajemnic”. Mimo dość niedogodnego terminu konkursu - początek roku szkolnego, nadesłano 163 prace. Uczniowie szkół masowych naszego miasta, a także przebywający na leczeniu w bydgoskich szpitalach, dostarczyli prace wykonane różnorodnymi technikami plastycznymi. Włożyli ogrom zaangażowania i pracy w ich przygotowanie. Mamy nadzieję, że samo tworzenie tych „dzieł” dało wiele pozytywnych przeżyć autorom, a przy okazji pogłębiło ich wiedzę o faunie i florze naszych parków i ogrodów. Jak zwykle organizatorzy mieli kłopot z wyborem tych najciekawszych prac. Dokonując wyboru kierowano się samodzielnością ich wykonania i zgodnością z tematem konkursu. Nagrodzono następujących uczniów:

W kategorii klas I –III:

I miejsce Martyna Murawska ZS Nr 16

II miejsce Karol W. ZS Nr 21

III miejsce Sandra Majchrzak ZS Nr 33

Wyróżnienie Zuzanna Bryl SP Nr 10

W kategorii klas IV –VI:

I miejsce Piotr Piszcz ZS Nr 29

II miejsce Maja Kałużna SP Nr 20

Marta Pokrętowska ZS Nr 33

III miejsce Daria Człapa ZS Nr 33

Marta Kliszewska SP Nr 58

Wyróżnienie Liliana Grzeszczak ZS Nr 29

Ola Łożyńska ZS Nr 33

W kategorii klas gimnazjalnych:

I miejsce Weronika Falkowska ZS Nr 33

Wiktoria Pankowska ZS Nr 29

II miejsce Joanna Grikis ZS Nr31

III miejsce Wiktoria Miler ZS Nr 33

Wyróżnienie Sylwia Rybka ZS Nr 33

Uroczystość wręczenia, ufundowanych przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Miasta Bydgoszcz nagród, odbyła się 17 października 2015 roku podczas VIII Ogólnopolskiej Konferencji dla Nauczycieli, Pedagogów i Psychologów w auli Kujawsko- Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy. Laureaci odebrali gratulacje, dyplomy i upominki z rąk Pani Kurator Jolanty Metkowskiej, Pani Rektor prof. nadzw. KPSW- dr Heleny Czakowskiej oraz pani Dyrektor ZS Nr 33 Izabeli Maciejewskiej. Po wspólnych zdjęciach dzieci zostały zaproszone wraz z rodzicami na poczęstunek. Wytwory plastyczne uczestników konkursu zaprezentowano w czasie konferencji, a następnie w formie wystawy zostały przeniesione do gmachu Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej przy ulicy M. Skłodowskiej-Curie 4, w której będzie można je podziwiać do końca listopada 2015 roku.

Dziękując uczniom oraz ich opiekunom za zainteresowanie naszym konkursem życzymy dalszego spełniania się w realizacji różnorodnych przedsięwzięć artystycznych.

Organizatorzy: B. Kocoń, B. Deptuła, M. Sakowska