Konkursy i wystawy /

Spotkanie z pracownikami Klubu Gaja w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii - zobacz galerię zdjęć

Jesteśmy finalistami konkursu Klubu Gaja- Drzewo Roku 2015 !!!

18.05.2015r. na oddziale onkologii odwiedzili nas goście z Klubu Gaja: Pani Jolanta Migdał- koordynatorka programu Święto Drzewa i Drzewo Roku oraz Pan Tomasz Pikuła – fotograf  współpracujący z Klubem Gaja, z bardzo miłą wiadomością, iż zostaliśmy finalistami konkursu  organizowanego przez nich - Drzewo Roku. Zostaliśmy wyłonieni do finału spośród 115 zgłoszeń wraz z 15 innymi drzewami zgłoszonymi do konkursu Drzewo Roku 2015. Dąb Zbyszko jest niezwykle istotny dla dzieci leczących w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii. Drzewo, choć jest już w fazie obumierania, daje dzieciom siłę i otuchę podczas walki z chorobą. Wycieczka do Nadleśnictwa Woziwoda i spotkanie ze Zbyszkiem odbywa się cyklicznie. Pacjenci, którzy wiele miesięcy spędzili w szpitalnych łóżkach, mają możliwość bezpośredniego obcowania z przyrodą. Dąb kojarzy im się z siłą, zdrowiem, witalnością czego im samym w ostatnich latach zabrakło, gdyż borykają się z chorobą nowotworową.

Nasi goście tego samego dnia przed przyjazdem do nas odwiedzili w  Nadleśnictwie Woziwoda, Dąb Zbyszko,  zgłoszony przez nas do konkursu i zrobili mu przepiękne zdjęcia.

Pani Jolanta  w trakcie spotkania przedstawiła prezentację multimedialną przybliżającą  działalność Klubu Gaja – ich programy, kampanie oraz akcje na rzecz ochrony środowiska  i  polepszenia warunków życia zwierząt hodowlanych i dzikich.

Przedstawiciele Klubu Gaja gratulowali nam dostania się do finału i przedstawili zasady dalszej rywalizacji w tym konkursie.

My bardzo cieszymy się z tak zaszczytnej pozycji, ale to nie koniec. Musimy przygotować się do ostatecznej rozgrywki i rywalizacji, bowiem Drzewo Roku 2015 wybiorą internauci podczas czerwcowego głosowania.

Dlatego zwracamy się do Was Koleżanki i Koledzy,  Znajomi i Przyjaciele naszej szkoły szpitalnej pomóżcie nam i weźcie udział w głosowaniu. Głosować można od 1 do 30 czerwca 2015r, na stronie www.drzeworoku.pl  – możesz oddać tylko jeden głos przy użyciu jednego adresu e-mail.

Jak głosować:

1. Wejdź na stronę www.drzeworoku.pl, wybierz Dąb Zbyszko ( Nadleśnictwo Woziwoda)
    i kliknij w jego miniaturkę w dolnej części ekranu.
  2. Klikij Głosuj ( ikona drzewa w prawym dolnym rogu dużego zdjęcia)
  3. Zaakceptuj regulamin konkursu i kliknij ok.
  4. Podaj adres e-mail, na który zostanie wysłana wiadomość z linkiem, który musisz kliknąć, aby zatwierdzić głos.
  5. Przepisz tekst z obrazka (Captcha), aby uwiarygodnić swój głos.
  6. Po akceptacji głosu pojawia się on automatycznie na stronie konkursu ( w prawym górnym rogu miniaturki).

Katarzyna Sypniewska,  Agnieszka Kiernicka